Blog

02.05.2023 , 20:41 , aktualizacja: 02.05.2023 , 20:44

Ile kosztuje rehabilitacja barku?

Koszt rehabilitacji stawu barkowego będzie zależna od kilku czynników, o których przeczytasz poniżej. Szczególnie w przypadku naszego zdrowia zachęcamy do tego, aby nie patrzyć tylko na aspekt ceny zabiegów. Bardzo często warto wybrać nawet trochę wyższą cenę, by mieć pewność, że nasze zdrowie jest w rękach cenionego i wyspecjalizowanego specjalisty. Poniżej kilka czynników, od których zależą ceny za usługi rehabilitacyjne.

Powrót do pełni zdrowia

Rehabilitacja stawu barkowego po operacji może być jednym z najważniejszych procesów w powrocie do zdrowia. Wiele osób cierpiących na schorzenia stawu barkowego, takie jak choroba zwyrodnieniowa lub uszkodzenie ścięgien, zmuszona jest do poddania się zabiegowi operacyjnemu. Rehabilitacja barku po operacji nie tylko przyspiesza proces gojenia, ale również pomaga przywrócić pacjentowi pełną funkcjonalność stawu.

Ile kosztuje rehabilitacja barku?

Koszt rehabilitacji barku po operacji może różnić się w zależności od kraju, miasta i rodzaju dostępnych terapii. Cena rehabilitacji barku wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych za cały proces. Większość terapeutów oferuje pakiety lub plany leczenia, dzięki czemu pacjenci otrzymują rabaty na dłuższe terapie.

Koszt 1 wizyty u fizjoterapeuty

Fizjoterapia jest jednym z najważniejszych elementów rehabilitacji barku po operacji. Pomaga w powrocie do pełnej ruchliwości stawu, poprawia koordynację i siłę mięśniową. Koszt fizjoterapii zależy od rodzaju terapii oraz długości każdej sesji. Średnio cena jednej sesji fizjoterapii wynosi około 100-200 złotych.

Cena rehabilitacji barku

fizjoterapia barku szczecinCena rehabilitacji barku po operacji zależy od rodzaju dostępnych terapii. Niektóre terapie mogą być bardziej kosztowne niż inne, ale oferują większą skuteczność w przywracaniu pełnej funkcjonalności stawu. Wyspecjalizowany fizjoterapeuta zajmujący się stawem barkowym może zaoferować bardziej profesjonalną pomoc i lepsze wyniki terapeutyczne, co wpłynie na wyższą cenę rehabilitacji.

Wyspecjalizowany fizjoterapeuta zajmujący się stawem barkowym jest najbardziej odpowiednim specjalistą do pomocy w rehabilitacji barku po operacji. Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom, potrafi skutecznie zarządzać procesem rehabilitacji barku i zapewnić pacjentowi najlepszą opiekę. Koszt sesji u wyspecjalizowanego fizjoterapeuty zajmującego się stawem barkowym może być wyższy, ale warto zainwestować w najbardziej zaawansowaną opiekę medyczną, aby przywrócić pełną ruchliwość stawu i skrócić czas powrotu do zdrowia.

Prosty przelicznik

Cena za pojedynczą wizytę – 160 zł (przykład naszego cennika na rok 2023)

Optymalna częstotliwość to dwa spotkania z fizjoterapeutą w tygodniu.

Stany po naderwaniach nieoperacyjnych – 4-6 tygodni to standardowy okres gojenia tkanki + okres wzmacniania (to także zależy od kilku czynników) – szacunkowo 8-10 tygodni — ok. 2560 – 3200 zł.

Stany po rekonstrukcjach ścięgien (całkowite zerwania mięśni + ich rekonstrukcja operacyjna) – 6 tygodni to podstawowy okres gojenia + okres wzmacniania nawet kolejne 6-8 miesięcy — ok. 7680 – 10240 zł

Stany po wymianie stawu barkowego – zależne od wielkości zabiegu operacyjnego oraz możliwych powikłań. Bardzo ciężko znaleźć konkretny czas trwania rehabilitacji po tego typu zabiegu. Z naszego doświadczenia będzie to nawet rok czasu. Szacunkowy koszt całej rehabilitacji barku to ok. 15360 zł.

Podsumowanie

Rehabilitacja barku po operacji może być kosztowna, ale warto zainwestować w nią, aby zapewnić sobie szybki powrót do zdrowia i pełnej funkcjonalności stawu. Cena rehabilitacji barku zależy od rodzaju terapii oraz wyboru wyspecjalizowanego fizjoterapeuty zajmującego się stawem barkowym. Nie należy jednak oszczędzać na tym procesie, ponieważ leczenie barku po operacji wymaga profesjonalnej opieki medycznej, aby przyspieszyć proces gojenia i zapewnić pacjentowi szybki powrót do zdrowia.

Cennik

Wizyta STANDARD | 45 min – 180 zł

Pakiet 5 – 800 zł (OSZCZĘDZASZ 20 zł na wizycie!)

Tomasz Garbacewicz
O autorze

Tomasz Garbacewicz

Tomek to specjalista od dużych stawów, takich jak staw kolanowy, barkowy czy biodrowy. W swojej pracy kładzie mocny nacisk na indywidualnie dobrane ćwiczenia wzmacniające.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x